Kapat
Wordpress Yazı İçinde Nasıl Reklam Gösterilir
Wordpress 836 0

WordPress Yazı İçinde Nasıl Reklam Gösterilir?

Reklamlar bir sitenin kazanç kapısıdır o site için yaptığı masrafları karşılama kapısıdır. Eğer sizinde bir siteniz var ise ve para kazanma konusunda bir fikriniz yok ise Blog Yazarak Para Kazanma adlı makalemi okuyabilir siteniz var reklam için adseneye başvurdunuz fakat kabul etmediyse Adsense Alternatifi 13 Yayıncı Dostu Reklam Firması (Yerli/Yabancı) adlı makalelerimi okuyabilirsiniz neyse ben asıl konuma geçeyim genelde temaların içinde bulunan bir özelliktir reklam bölümleri ama işte her temada bulunmuyor maalesef ve bu durumu yaşayan bir çok blog yazarı arkadaşımız var bende “WordPress Yazı İçinde Nasıl Reklam Gösterilir?” adlı makalemde sizler için bulduğum güzel bir eklenti olan New AdMan eklentisini anlatacağım bu eklenti sayesinde sitenizin bir çok bölümüne kolayca reklam ekleyebiliyorsunuz.

WordPress Yazı İçinde Reklam Gösterimi Nasıl Yapılır?

Önce “WordPress Admin Paneli > Eklentiler > Yeni Ekle” bölümünden New AdMan eklentisini aratarak kurun.

new adman

Eklenti Arayüzü Ve Ayarları

new adma arayüzü ve ayarları

Eklenti yukarıda gördüğünüz gibi bir arayüze sahip ayarları dedim ama eklentinin her hangi bir ayarı yok arkadaşlar.

Ama reklam kodunu ekleyebileceğimiz 4 bölüm var bu 4 bölümün her biri reklamı nereye ekliyor ben size onu söyleyeceğim siz artık reklamınızı nereye eklemek istiyorsanız kodu o bölüme koyarsınız.

1.Bölüm

1.bölüme kodunuzu eklerseniz kodunuz ana sayfada en son paylaştığınız yazının hemen üstünde gözükecektir benim ana sayfamdaki gibi.

2.Bölüm

2.bölüme kodunuzu eklerseniz makalenin hemen başında gözükecektir.

3.Bölüm

3.bölüme kodunuz eklerseniz reklam makalenin ortasında gözükecektir.

4.Bölüm

Kodunuz 4.bölüme eklerseniz makalenin sonunda gözükecektir.

Ondan sonra aşağıda 3 kutu bulunuyor onlarda içeriğin uzunluğunu ayarlamaya yarıyor ben gerek olmadığını düşünüyorum sizinde yukarıda bahsettiğim bölümlere kodunuzu ekleyip Update Options butonuna tıklamanız yeterli.

Bu makalemde bu kadardı arkadaşlar umarım yararlı olmuştur beğendiyseniz paylaşırsanız sevinirim eğer sorunuz veya bir probleminiz olursa yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Okumak İstermisin:   Wordpress Tema Geliştirme Eğitim Seti #1 PSD Tasarım

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir