Kapat
Wordpress Menülere Eklentisiz İcon Ekleme
Wordpress 66 0

WordPress Menülere Eklentisiz İcon Ekleme

Merhaba arkadaşlar bu makalemde güzel bir konuyu ele alacağımı düşünüyorum benimde yaşadığım bir sorundu bu menülere icon eklemek istiyorsunuz çünkü güzel gözüküyor temayı da güzelleştiriyor demi ama belkide bu eklentiler siteyi o kadar çok kastırıyor ki tahmin bile edemezsiniz ben önce Menu Icons: IcoMoon eklentisini kullanırdım ve şimdi ise bu eklentiyi kaldırıp yeni yöntem ile iconlar eklediğimde sitemin performansında baya artış gördüm yani yalan söyleyemem zaten eklentilerin veri kullanımını test ettiğimde 1. sırada Jetpac 4.sırada Menu Icons: IcoMoon eklentisi vardı neyse biraz fazla uzattım en iyisi konuya geçeyim.

WordPress Eklentisiz Menülere İcon Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle görünüm>menüler bölümüne girin ondan sonra.

http://fontawesome.io/icons/

sitesine girin ondan sonra mesela ana sayfa menüsüne tıklayın dolaşım etiketi var orada ana sayfa yazar onun başına şu kodu yazın.

<i class=”fa fa-home”></i>

wordpress menülere eklentisiz icon ekleme

bu diğerleri içinde böyle http://fontawesome.io/icons/  sitesinden komutları alıyorsunuz mesela aşağıdaki resimdeki gibi ana sayfa simgesi yerine kahve simgesi koymak için

<i class=”fa fa-coffee”></i> 

bu kodu kullanıyoruz.

wordpress menülere eklentisiz icon ekleme 2

sizde temanız da ki hız değişimini fark edeceksiniz emin olun yardımım dokunduysa sevindim soruların olursa yorum yaparak sorabilirsin he bu arada makalemi beğendiyseniz yararı dokunduysa makaleme biraz aşağıda bulunan butondan bir like atarsan sevinirim.

Okumak İstermisin:   SEO Hakkında Doğru Olarak Bilinen Yanlış Bilgiler

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir