Kapat
Wordpress Beyaz Sayfa Sorunu Ve Çözümü (Detaylı)
Wordpress 87 0

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu Ve Çözümü (Detaylı)

Merhaba arkadaşlar geçen günlerde wordpress beyaz sayfa sorunu, ortam bölümündeki resimlerin gözükmemesi, eklenti güncellemeye çalıştığım da bunu yapmak istediğinize emin misiniz yazısı çıkan bir sayfa yani bu tür hataları ile karşılaştım.
Şimdi bu tür hataların bir sürü ve çeşitli kaynakları olabilir.

Ben başlıca genel olarak bu tür hatalara neler sebep olur ve nasıl çözülür aşağıda anlattım.


  • Temanız wordpress sürüm’ünüz ile uyum sağlayamayabilir ve hatalara neden olabilir.

Çözümü için önce tema klasörünüzün yedeğini alın tema klasörünüzü silin wordpress sistemi zaten otomatik 27 temasına geçicektir sorunlar varmı devam ediyormu bir kontrol edin hala devam ediyorsa temadan değildir.


  • Bu tür hatalara eklentilerde sıkça sebep olur genel olarak cache eklentileri.

bunu kontrol etmek için wp-connet içinde bulunan plugins klasörünün adını plugins1 yapın. Sonra sorun hala devam ediyor mu kontrol edin düzelmediyse bu adımı geçin eğer düzeldiyse eklentilerin birinden kaynaklıdır sizde plugins1 klasörünü tekrar plugins yapın eklentiler pasif bir şekilde gelir tek tek aktifleştir’in bir yandan da hatayı sorununuzu kontrol edin eğer tekrar en son etkinleştirdiğiniz eklenti’den kaynaklıdır.


  • WordPress içinde hatalı kodlar demek istediğim sitenizi özelleştirmek için eklediğiniz kodlar wordpress yapısını bozabilir ve bu tür hatalara neden olabilir.

Çözümu ise değişiklik yaptığınız wordpress dosyasını ve kodu hatırlıyorsanız eklediğiniz kodu kaldırmak sorunu çözer eğer hatırlamıyorsanız wordpress’i baştan terar kurmana gerek var diyebilirim.


  • wp-config.php hatası.

wp-config.php dosyasını indirerek notepad++ benzeri bir metin editörü ile açıp UTF-8 BOOMSUZ , UTF-8 ve ANSI olarak kaydedip tekrar yükleyebilirsiniz.


  • Server limiti düşük olabilir .htaccess veya wp-config.php dosyasına bir kod satırı ekleyerek Server limitini yükseltebilirsiniz.


  • Son olarak wp-includes” klasörünün içinde bulunan “pluggable.php” dosyasını açarak baştaki php kodunu silip “<?php ob_start(); ?>” kodunu ekleyerek çözebilirsiniz.


Sorularınız olursa yorum yaparak belirtebilirsiniz elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.

Okumak İstermisin:   Blog Açma Rehberi - Blog Açtıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir