Kapat
Başarılı Bir Blog
Blogger 7 0

SEO Nasıl Yapılır?

SEO Nedir? Tıklayınız

Popülarite

SEO doğal bir popülarite sağlama sanatıdır bunu doğal yollarla sağlayan kişiler en iyi SEO uzmanları sayılırlar.

Popülarite kelimesinin web deki karşılığı bir nevi web dünyasında meşhur olmaktır. Googleda en üst sıraları kapmak mükemmel bir reklam türüdür.  Tabi ki sitenizi en üst sıralara çıkarmak içinde reklam şarttır.

Google amca bir sitenin popüler olmaya başladığını ziyaretçilerin düzenli artışlarından ve site hakkında link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır.

Doğallık

Doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay durumlar fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu yapay çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanı sıra olumsuz olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz etki yansıtılır.

Doğal popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır.

Sitedeki bir makalenin forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO’ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.

Doğallık algısının temelini oluşturan en önemli özellik çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların doğal görünmemesinin sebebi budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

Alıntıdır: https://www.seohocasi.com/

Okumak İstermisin:   Blogger Nedir? Ne İşe Yarar?

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir