Kapat
SEO-Hakkında-Doğru-Sanılan-Yanlış-Bilgiler
Blogger 458 0

SEO Hakkında Doğru Olarak Bilinen Yanlış Bilgiler

SEO sektörü öyle büyük öyle bir geniş yapıya sahip sektör ki bilgi akışının da neredeyse hiç durmadığını bir sektör diyebiliriz. E bilirsiniz Türk milleti bilgiyi aktarırken biraz da kendisi bir şeyler katarak anlatır bu SEO sektörü içinde geçeri ve bu yüzden SEO sektöründe bir sürü yalan yanlış SEO hakkında doğru sandığınız yanlışlar var gelin bu yanlışlara birer göz atalım.

SEO Nedir? Merak Ediyorsan Tıkla.

Nasıl SEO Yapacağına Dair Bir Fikrin Yok İse SEO Nasıl Yapılır Adlı Makalem Tam Sana Göre.

Çok Fazla Backlink – Kesin 1. Sıradasın Hiç Düşmezsin

back-link

En büyük yanlış bu belkide ya 1-2 backlink yerine 50 backlink aldınız diyelim siteniz yükselecek mi sanıyorsunuz eh be kardeşim o işler keşke o kadar kolay olsa şöyle örnek vereyim her şey için geçerli bence ne olursa olsun sayısı miktarı değil kalitesi önemlidir dostum yani bu SEO içinde tam olarak böyledir aldığını backlink sayısı önemli değil aldığınız backlink’in kalitesi önemli.

Mesela kendi sitemin kategorisi adına konuşuyorum webtekno’dan bir backlink alsam bu bana göre belkide 200-300 siteden backlink almaya değer.

Yani sayı değil kalite önemli.

Ne Kadar Çok Anahtar Kelime – O Kadar İyi Sıralama

anahtar-kelime

Bak bak şunların dediğine bak ya bir kere genel olarak bütün siteler için en uygun anahtar kelime yoğunluğu %1-%2 arasındadır.

Yani ister %2 olsun isterse %20 olsun bir fark yok değişmez. Hatta ve hatta çok fazla anahtar kelime kullanımı spam olarak gözükebileceği için sitenizi riske bile atabilir google tarafından cezalandırılabilirsiniz bile.

Ne Kadar Çok Resim – O Kadar Yüksek Sıra

daha-çok-resim

Evet içerikleriniz de resim kullanmak çok güzel bir şey bu makalemde de gördüğünüz gibi 4 tane resim kullandım. Bu hem içeriğinizin kalitesi açısından hemde ziyaretçiyi sıkmamak açısından cidden güzel bir şey ve faydalı bir şey.

Okumak İstermisin:   SEO Nedir?

Ama mesela ben 4 resim koydum 20 resim koysam daha bir sıralamaya çıkacağımı sanmıyorum sizde çıkmazsınız emin olun.

Yani çok resim yüksek sıra mantığını kafanızdan silin SEO sektöründeki yalanlardan biri.

Özgün İçeriğe Hiçte Gerek Yok – CTRL+C = CTRL+V

özgün-içerik

Tamam kardeşim alırsın bende alıyordum ama ben çalmıyordum yazmak zor geldiğinden genel olarak webtekno’dan kopyalayıp yapıştırıyordum ama altına alıntıdır kaynak şeklinde aldığım adresi yazıyordum sürekli okuyucumsanız belki makalelerimde denk gelmişsinizdir. Dostum şimdi bir düşün sen oturup 1 saat veya 3 saat önemli değil emek vererek yaz biri gelip bunu çalsın hoşuna gider mi öyle düşün.

Şöyle devam edeyim özgün içerik, SEO’nun kalbidir temelidir. Bunu asla unutmayın.

Evet bu kadar yararlı olabildiysem sevindim bu yazının sana yararı dokunduysa eğer bana destek olmak ve yazının başka kişilere de ulaşarak yararlı olmasını sağlamak istiyorsan yazımı paylaşabilirsin.

Sorularınızı ve merak ettiklerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz iyi günler dilerim.

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir