Kapat
blogger
Blogger 27 0

Blogger Nedir? Ne İşe Yarar?

Merhaba arkadaşlar ben Halil bugünkü konumuz blogger olacak bugün bloggerin nasıl bir sistem olduğundan ve ne işe yaradığından bahsedeceğim hadi başlayalım.

WordPress Mi Blogger Mı Hangisini Kullanmalıyım? adlı makalemi okumak için tıklayınız.

blogger2

Blogger, kısa bir zaman dilimi içerisinde aşırı şekilde popülerliğe ulaşan bir içerik yönetim sistemidir. Teknolojinin ve internetin gelişmesi ile çok farklı yazılımlar ortaya çıkmıştır. Google amca bildiğimiz üzere internet dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk internet firmasıdır. Genel olarak insanlara ücretsiz hizmetler sunan google amcanın en büyük projelerinden biri olan blogger da bir çeşit web sitesi açma girişimi olarak tamamıyla ücretsiz bir hizmet olarak google amca tarafından sunulmaktadır.

Blogger Nedir?

Blogger, Google amca tarafından ücretsiz olarak sunulan gelişmiş XML kod biçimleri ile hazırlanmış olan ücretsiz bir web site açma aracıdır diyebiliriz. Bu sistem WordPress gibi diğer içerik yönetim sistemlerinin aksine PHP kod biçimi yerine XML kod biçimini tercih etmiştir ve google amcamız bu alanda da farkını ortaya koymuştur.

Blogger Ne İşe Yarar?

Blogger, Goole amcamız tarafından bizlere ücretsiz olarak sunulan ve bizlere tamamıyla ücretsiz web sitesi sahibi yapan bir sistemdir. Güvenilirlik açısından bakar isek yüzde yüz google hizmeti olduğu için güvenilirlik açısındanda pek sıkıntı çekmezsiniz. Zaten bloggerin asıl kurulum amacı her kez bir web site sahibi olsun ve her kez paylaşımlar yaparak internet alemine içerik sağlasın ve google amcamız bu alanla ilgili çalışmalarını tamamlayarak bloggeri kurmuştur.

Okumak İstermisin:   Güvenilir Anket Doldurma Siteleri (Güncel 2017)

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir