Kapat
blog
Blogger 4 0

Blog Nedir?

Merhaba arkadaşlar adındanda anlaşılacağı gibi bu makalemde blog’dan bahsedeceğim.

Blog Nedir?

Blog insanların bildiklerini öğrendiklerini ve paylaşmak istediklerini yazdığı bir internet sitesi türüdür. Yani bir websiteniz takipçileriniz ziyaretçileriniz olacak.

Peki blog ile site farklı şeylermi?

tabikide hayır blog’da bir internet sitesidir bir sürü farklı türde internet siteleri vardır bir kaçını sayacak olursak e-ticaret, oyun, sosyal ağ, kurumsal, forum, portal gibi sitenizi ne üzerine kurarsanız odur çalıltıgınız alanla ilgili paylaşımlar yapmak için bir site kuracaksanız buna blog denir.

Blog Türleri Nelerdir?

Blog kişisel blog, haber blog’u, teknoloji blog’u gibi bir çok bölüme ayrılır.

Blog açmak ücretlimidir?

ister ücretsiz olarak wordpress, blogger, blogcu gibi sistemleri kullanarak blog açabilirsiniz tabi bunları kullanarak bir blog açtığınızda normal olarak blog’unuzda bazı kısıtlamalar mevcut olacaktır alan adınızın beycanblog.com yerine beycanblog.wordpress.com, beycanblog.blogspot.com gibi olmasıdır.

ücretli olarak açmak istiyorsanız bunun için bir alan adı ve hosting satın almalısınız alan adı sitenizin adresidir (beycanblog.com) gibi hosting ise sitenizin barınacağı sistemdir. tabi internet üzerinde bir sürü firma vardır bunların bazıları baya iyi hizmet sunarken bazıları kapanıp gider ne kadar köklü olursa olsun kapanmayacak diye bir şey yoktur tabiki.

Bende bir çok kez firma değiştirdim hatta kapananlar batanlar oldu şuan en son çalıştığım firma Veridyen İnternet Hizmetleri ve çok memnunum dediğim gibi bir çok firma ile çalıştım ama veridyen’den daha iyi hizmet verenine rastlamadım.

Veridyen İnternet Hizmetlerine gitmek için tıklayınız.

Okumak İstermisin:   Cloudflare Nedir? Cloudflare Kurulumu Ve Ayarları Resimli Anlatım

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir