Kapat
blog
Blog Yazarlığı 524 0

Blog Açma Rehberi – Blog Açtıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Evet blog nasıl açılır blog kategorisi seçimi blog konusu seçimi wordpress kurulumu hepsinden bahsettik blogumuzu açtık şimdi sıra blog açtıktan sonra yapılması gerekenlerde gelin neler yapmamız gerekiyormuş bir göz atalım.

İlk başta görünüme özen göstermek diyorum ve tema seçimi diyorum.

1)Tema Seçimi Yapın

Blogunuzun kategorisine uygun güzel bir tema seçin bu iki alttaki iki makalem bu konuda size yardımcı olacaktır.

WordPress Tema Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

2017 Yılının En Kaliteli Ücretsiz WordPress Temaları.

2)Kurulumla Gelen Sayfaları Eklentileri Yazıları Silmek

Kurulumla beraber gelen merhaba dünya yazısını ister silebilir isterseniz de düzenleyerek ilk yazınızı yayımlayabilirsiniz.

Kurulumla gelen sayfaları silin.

Kurulumla beraber gelen Hello Dolly eklentisini silin.

3)Bir Cache Eklentisi Kurun

Bu konuda size önereceğim eklenti WP Fastest Cache olacak ben WP Super Cache yide kullandım ama hatalar çıkarttığı oldu bazen o yüzden tekrar WP Fastest Cache yi kullanmaya geri döndüm ve gayette memnunum size de tavsiye ederim en kısa zamanda umarım cache nin ne olduğundan detaylı bir şekilde bahseden bir makale yayınlarım şimdilik başka siteleri kontrol edin ;D.

4)Akismet Anti-Spam Eklentisini Kurun

Akismet Anti-Spam eklentisi yapılan spam yorumları tutarak sizin başınızın ağrımasını engeller spam yorumlar başınızı ağrıtmak ile kalmaz google sıralamanızı da etkiler.

İnanın bana daha iki makale yayımlamıştım ve 10 tane spam yorum geldi yani bu spam yorumlardan kaçış yok arkadaşlar.

5)SEO Eklentisi Kurun

Googleda ne kadar hızlı yükselmek ve yüksekte kalmak istiyorsanız SEO ayarlarınızda o kadar iyi olmalı wordpress bize bu konuda da kolaylığını gösteriyor eklentileri kullanarak SEO ayarlarımızı yapabiliyoruz ve benim size önereceğim All İn One SEO Eklentisi çoğu kişi Yoast SEO daha iyi diyor ama ben All İn One SEO kullanıyorum ve gayette memnunum yine seçim sizin ama ikisinden birini seçin piyasada iki lider onlar.

Okumak İstermisin:   Blogger Nedir? Ne İşe Yarar?

6)Site Başlığınızı Ve Sloganınızı Değiştirin

Bunun için WordPress Admin Paneli / Ayarlar / Genel yolunu izleyin site başlığı seçeneğinden sitenizin başlığını değiştirin.

7)Gerekli Sayfaları Oluşturmak

Benim kesin olarak gerekli bulduğum iki sayfa var onlarda zaten hakkımda ve iletişim sayfası hakkımda sayfası oluşturarak kendinizi veya blogunuzu tanıtın birde size Contact From 7 Eklentisini kurarak bir iletişim sayfası oluşturun.

Bu makalemin de yararı dokunacaktır

WordPress İçin Olmazsa Olmaz Eklentiler Güncel 2017

Ben genel olarak gerekli şeylerin bu kadar olduğunu düşünüyorum çok ince ve detaya girerek anlatmadım eklememi istediğiniz yerler var ise yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir