Kapat
Başarılı Bir Blog
Blogger 9 0

Başarılı bir blog yazarı olmanın 4 altın kuralı

Merhaba bu makalemde size başarılı bir blog yazarı olmanız için taktikler vereceğim blog nedir diye merak ediyorsanız Blog Nedir? adlı makalemi okumak için tıklayınız.

Hey yıl binlerce kişi blog yazarı olmaya karar versede bu işi başarılı bir şekilde sürdürebilen kişi sayısı oldukça çok azdır. Eğer başarılı bir blog yazarı olmak istiyorsanız önerilerime kulak vermenizi öneririm.


İşte Başarılı Bir Blog Yazarı Olmanın 4 Altın Kuralı.


1-Seçtiğiniz dala sadık kalın ve daldan dala atlamayın.

Blogunuzu hangi alanda açtıysanız o alanda devam edin asla bırakmayın blogunuz tutulmadı’mı çok ziyaretçi gelmiyor’mu belkide okuyucuların dikkatini çekemiyorsun yada özgün içerik sunmuyorsun bir çok sebep olabilir ama siz direk başka bir alana yönelirseniz işte en büyük hatanızı yapmış olursunuz her zaman sevdiğiniz işini yapın yani blog yazarken’de sevdiğiniz bilgili olduğunuz bir alanda yazılar yazın tamamen özgün içerikler paylaşın zamanla okuyucularınız artar yani hemen vazgeçmeyin sabrın sonu selamettir.

2-Kimsenin okumadığını düşünerek moralinizi bozmayın.

Bundan 4-5 yıl kadar önce pazarlama alanında yazı yazan ve hafif asi takılan bir Y kuşağı bloguna şunları yazmıştı: “Ben bu blog’ asla kimse okusun diye yazmıyorum!”.(Alıntıdır: www.kimeg.com)

Başarılı bir blog yazarı olmak istiyorsanız yazılarımı okuyorlar’mı kaç kişi okuyor diye dertlenmeyin tabi’ki her blog yazarı yazılarının okunmasını ister benim size tavsiyem bunları dert etmeyin seçtiğiniz alanda yararlı olacak faydalı olacak yazılar yazmaya devam edin ve her gün bir öncekinden daha iyi iş çıkarmaya çalışın eğer’ki yazdığınız yazılar birilerine fayda sağlıyorsa emin olun’ki okurlarınız olacaktır. Kısaca siz iyi iş çıkarttığınızda birilerine faydalı olduğunuzda okurlarınız gelir.

3-Başarılı olmak için bir disipline sahip olmasınız (Ne demiş Almanlar hayat disiplinle başlar)

Sizde başarısız olup kısa sürede kapanan bloglardan olmak istemiyorsanız kendinize bir disiplin kurun yani bir gün 3-4 tane yazı yazdın 3-4 dün boyuncada hiç yazı yazmadınız ve bu sizi anca geriye çeker bir şeyi başarmak yükseltmek süreklilik gerektirir bunu sizde biliyorsunuz yani yazılarınızı belli bir disiplinle belli bir zamanda yazın her gün özgün içeriklerde yeni yazılar yazmaya çalışın burada izlediğim bir Aamir Khan filminde etkilendiğim bir sözü söyleyeceğim “Mükemmeli yakalamaya çalış, o zaman başarı zaten seni kovalar”.

Okumak İstermisin:   SEO Nasıl Yapılır?

4- Az olabilir ama kesinlikle özgün yazın.

Blog yazılarınızın uzunluğu veya kısalığı tamamen hedeflediğiniz alana bağladır gerçi çok ilginç ekstra bir içerik olmadıkça uzun yazılarda pek okunmuyor işte bunun yerine kısa ve öz yazmak her zaman daha yararlı olacaktır.

Not: Herhangi bir işte başarılı olmak istiyorsanız her zaman özgün olun ve özgün içerikler sunun kopya içerik ve yapmacık olmak sizi hiç bir yere getirmez.

Bu makalemin’de sonuna gelmiş bulunmaktayız arkadaşlar umarım yararlı olmuştur bu yazımda bildiklerimi ve kendi düşüncelerimi size anlattım sorularınızı veya merak ettiklerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

 

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir