Kapat
Anahtar Kelime Seçimi Nasıl Olmalı
Blog Yazarlığı 819 0

Anahtar Kelime Seçimi Nasıl Olmalı

Hepinize selamlar dostlarım neredeyse 2 haftadır blogumu boşlamış ve yeni makaleler hazırlamamıştım bugün ne konu hakkında yazayım derken aklıma bu geldi ve bildiğim kadarıyla öğrendiğim kadarıyla sizlere SEO uyumlu anahtar kelime seçimi nasıl olmalı, anahtar kelime seçiminin öneminden bahsetmeye çalışacağım sanırım biraz fazla uzattım kusuruma bakmayın haydin konuya geçelim.

Anahtar Kelime (Keyword) Nedir?

Öncelikle sizlere birazcık anahtar kelimenin ne olduğundan bahsedeyim. Anahtar kelimeyi şöyle anlatayım şimdi ben bu makaleyi yazıyorum ya bu makalenin içinde bulunan bu makalede anlattıklarımı kelimeler halinde toparlayıp kısa kelimeler ile özetlemek istiyorum işte bunlar makalemizin anahtar kelimesidir şöylede bir örnek vereyim.

SEO uyumlu anahtar kelime seçimi, SEO için anahtar kelime seçiminin önemi, makale için uygun anahtar kelime seçimi vs vs mesela bunlar benim şuan ki yazmakta olduğum makale için uygun anahtar kelimeler peki bunları SEO uyumlu bir şekilde yani arama motorlarında daha üst sıralarda seçmek için nasıl seçimler yapmamız gerek hadi gelin birde onlara göz atalım.

Peki SEO Uyumlu Anahtar Kelime Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ben genelde her zaman kendi bildiğim ve kendi doğru bildiğim yolu seçerim ve bu makalede de yine kendi yöntemlerimden bahsedeceğim anahtar kelimeyi seçerken cidden çok ince kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor yani bir kelimeye bağlı kalmayın mesela anahtar kelimenin ingilizcesi keyword yani ben bu makale için anahtar seçimi yaparken kullanıcının gözünden bakmalıyım ki doğru seçenekleri yapabileyim çoğu kişi anahtar kelime olarak aratır ama illa istisnai olarak keyword olarak aratan da çıkacaktır yani böyle konuları da göz önünde bulundurarak seçim yapın.

Ben genelde makalemin başlığını google yazarım ve aşağıdaki resimde de görmüş olduğunuz gibi google nin en altına gelir bu kelimelerden seçimler yaparım bunlar genelde google da arattığınız konu ile ilgili diğer aratılan anahtar kelimeler.

Okumak İstermisin:   Biri Bitcoin'i Durdursun

Anahtar Kelime Seçimi Nasıl Olmalı

Ve daha çok kendinize özgü anahtar kelimeler seçmeye çalışın makalenize özgü anahtar kelimeler seçin konuyu kısaca özetleyecek olursam dostlarım anahtar seçimi için ilk önce kendinize özgü bir düşünce yapısı oluşturun bir yukarıda dedim ya ben bunları kullanıyorum diye he bazen bunları kullanmak bile emeğinizi çöpe atabilir yani demek istediğim şu ki bir anahtar kelimenin google da aranması yüksek olsa dahi bu sizin makaleniz için çok yakın ve uygun bir anahtar kelime değilse boşa uğraşmış olabilirsiniz.

Yorumlarınız benim için değerli dostlarım elimden geldiğince kendi yaptığım şekilde sizlere anlatmaya çalıştım umarım işinize yarar veyahut bu konu hakkında size bir alt yapı sağlar kendinize iyi bakın.

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir