Kapat
alexa
İnternet 6 2

Alexa Nedir? Ne İşe Yarar?

Alexa Nedir?

İnternet devlerinden biri olan amazon.com tarafından yönetilen Alexa bütün internet sitelerini bir sıralamaya koyar global ve ülke olarak ikiye ayrılır sosyal medyada alexa’da 20 bin deyim gibi söylentiler falan duyabilirsiniz. İşte bu şirketin yapmış olduğu istatistiki internet trafik sonuçları kast ediliyor.

Alexa Ne İşe Yarar?

alexa nedir

Alexa tüm internet sitelerini gezer ve siteleri, o sitelerde kaldıkları süre ülke sırası dünya sırası trafik aldığı yerler vb özellikler kayıt altına alınır. Alexa.com/siteinfo/siteadresi.com adresine girerek sizde bu kayıtlar sayesinde sitenizin performansını izleyebilir, rakip siteleri takip edebilir ve istediğiniz her hangi bir sitenin dünya üzerindeki sıralamasını görebilirsiniz.

 

Okumak İstermisin:   Atatürk Büstlü Ve Türk Bayraklı Mr.Robot'un Sezon 3 Fragmanı

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

“Alexa Nedir? Ne İşe Yarar?” üzerine 2 yorum

  1. Basri Yildiz dedi ki:

    Yeni bir site açtım ama alexa sırası hep aynı ne düşüş var ne artış. Sitem basriyildiz.com

    1. Halil Beycan dedi ki:

      Alexa sıralamaları belli zaman aralıkları ile günceller zaten sitenin yeni olduğunu söylüyorsun ziyaretçin azdır bu nedenle sürekli bir artış elde edemezsin bazen sıralamaları uzun sürede güncellemediği oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir