Kapat
Yerli Kripto Para Birimi Sikke (SKK) Nedir
İnternet 496 0

Yerli Kripto Para Birimi Sikke (SKK) Nedir?

Bayrakları asalım ben biraz konuya geç başlıyorum ama bende bu makaleyi yazmak istedim neticede kendimize ait bir yerli kripto para birimimiz oluyor neyse lafı uzatmadan konuma geçmek istiyorum

Sikke (SKK) Nedir?

Sikke Türk kripto para birimi uzmanları tarafından tasarlanan kodlanan ve piyasaya sürülen esnek, hızlı ve güvenli bir kripto bara birimidir? Bitcoinin bir block zinciri olduğu gibi SKK’nin de bir block zinciri vardır yine Türk kripto para birimi mühendislerimiz tarafından geliştirilen RowBlockChain block zincirini kullanmaktadır. SKK tokenler HA256 (Secure Hashing Algorithm 256) şifreleme yöntemi ile şifrelenmiş Hash’lerle bir biri bağlantı kurmaktadır. Ayrıca SKK tokenlerinin doğrulunu bir önceki veya bir sonraki SKK tokeni gösterir.

sikke-kunye

NOT:Sikke; Sikke Platforumunun resmi para birimidir. Platform üzerindeki tüm ödeme ve komisyon işlemleri SKK olarak yapılır.

Sikke (SKK) Ve Bölünebilirlik Olayı

Sikke (SKK) 6 ondalık basamak ile oluşmaktadır. Ve bir sikke 1.000.000’a bölünebilir.

1 Sikke = 1.000 Kuruş = 1.000.000 Dirhem
Sikke (SKK) Kesesi.
Hemen hemen bütün kripto para birimlerinde cüzdan kavramı kullanılırken biz atalarımızın kullandığı gibi kullanmayı tercih etmişiz. Yani sikke cüzdanı değilde bunun yerine sikke kesesi kavramını seçmişiz.
Yani sikkelerinizi keseleriniz de saklayabiliyorsunuz ve güvenlik açısından kesenizin ağzını kapatabiliyor veya açabiliyorsunuz. Ve yine güvenlik açısından tek bir kese değilde keseler oluşturup isimlendirebilirsiniz buda sistemin güvenliğe çok önem verdiğini göstermektedir.
Sikke (SKK) Kesesi Türleri

Standart – Sikke eklenebilen ve alınabilen kesedir.

Kumbara – Sikkeyi biriktirmek için kullanılır.

Sebil – Harcamalar için kullanabileceğiniz kesedir.

Ortak – Başka kullanıcılarda ekleyebileceğiniz türde bir kesedir.

Akıllı – Akıllı sözleşmelere bağlandığı ve bu sözleşmelere göre keseden para çekme ve yatırma işlemlerini sağlayan kese türüdür.

Kesenin güvenliği nasıl sağlanıyor?

Okumak İstermisin:   Bitcoin Hakkında Her Şey!

Dediğim gibi sistem güvenliğe çok önem vermektedir ve kullanıcı güvenliğini ön planda tutup ve kese türlerinin yanında bir çok güvenlik önlemleri ve araçları da barındırıyor.

Kesenin açık veya kapalı konumda tutulması,

Çekim limitini günlük ve saatlik olarak belirleme,

Tek bir işlemde sınırlama ile işlem yapılması,

Kesede ne olup bitiyorsa anlık olarak bildirim göndermesi.

SKK Fiyatı

Sikke tokenleri Haziran 1 tarihinden itibaren yerli ve yabancı borsalarda piyasaya girmesi için çalışmalar son hızda  sürmektedir. Piyasada 1 SKK nin fiyatı 1 TL olarak belirlenmiştir. Ve sikke platformunun hedefi saniye başına değişen bir kripto para birimi değilde istikrarlı ve sürekli oynamayan ve yatırımcısına her daim kazanç sağlamaktır.

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir