Kapat
milliatm
Genel 411 0

Yep Yeni Milli ATM’miz 140 Farklı İşlem Yapma Özelliğine Sahip

TÜBİTAK ve Ekonomi Bakanlığının teşvikleriyle, Elektronet firması tarafından üretilen 140 farklı işlem yapmasının yanı sıra ehliyet çıkarma ve toplu taşıma araç kartlarının dolumunu dahi yapabilmekte.

TÜBİTAK ve Ekonomi bakanlığının teşvikleri ve destekleri ile TÜRK mühendislerimizin ürettiği Milli ATM 140 farklı işlem yapabilmektedir. Bankacılık işlemleri dışında ehliyet çıkarabilen, devlet tabanlı ödemeler, döviz, çek-senet bozdurma ve bukart gibi toplu taşıma araçlarında kullandığımız kartların dolumunu yapabilmektedir.

milliatm2

Milli ATM TÜRKİYE’DE 6 içerisinde kullanılmaya başlanacak

Elektronet firmasının icra kurulu başkanı İcra Kurulu Başkanı olan Can Yanyalı şuan kullanmakta olduğumuz ATM’lerin yetersiz kaldığını söyleyerek konuşmasını şöyle devam ettirdi.

“Son 30 yıldır aynı ATM’ler üretiliyor. Para alıyor, para veriyor. Bizde de durum çok farklı değil, ATM’ler sadece bankacılık işlemleri için kullanılıyor. Oysa yüzlerce işlem gerçekleştirmek mümkün. Milli ATM ile bu önyargıyı kırdık. Kuruluşumuzdan bu yana ATM’ler için 20 milyon dolar yatırım yaptık. Elektronet olarak 300’ü yurtdışında 1.000 patente sahibiz ve 20’den fazla ülkeden mühendisle çalışıyoruz. Türk mühendislerin dünyadaki meslektaşlarından bilgi olarak hiçbir eksiği yok. Hatta risk alma kabiliyetleri çok yüksek, her zaman yapacaklarına inanıyorlar ve çoğu zaman da bunu başarıyorlar. Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ile Milli ATM’miz, altı ay içinde Türkiye’de de kamu kurum ve bankalarında kullanılmaya başlanacak. Vakıfbank ile görüşmelere başladık, bir cihaz kuruyoruz 6 ay kadar bir test sürecimiz olacak. Bizim için öncelik kamu, onlar Milli ATM’ye öncülük ediyor.”

Ve konuşmasını şöyle sonlandırdı.

“Dünyada ATM Operatörlüğü sistemi uygulanmaya başlandı. Bu sistemde bankaların ATM sahibi olmasına gerek yok. Böylelikle bakım ve güvenlikle ilgili maliyetler ortadan kalkıyor. Sistem tüm bankaların ve kurumların aynı ATM’leri kullanmasına olanak sağlıyor. Bankaların her mahalleye bir ATM kurmaları sürdürülebilir bir sistem değil. Üstelik teknoloji sürekli geliştiği için yenilenmesi de gerekiyor. Neden onlarca farklı ATM’den işlem yapıyoruz? İşlemleri aynı makinede yapmamızın önünde hiçbir engel yok. İlgili kurumun entegrasyonu yeterli. Bu hem bankalara hem de vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. Biz Elektronet A.Ş. olarak Türkiye’nin ATM Operatörü olmaya adayız.”

Detaylı Bilgi İçin http://elektronet.com.tr/cozumler-ve-hizmetler/banka-ve-finans-cozumlerimiz/milli-atm/

Okumak İstermisin:   İnsan Beyninde İşleviyle Hepinizi Şaşırtacak Bir Sistem Tespit Edildi!

Milli ATM Tanıtım Videosu

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir