Kapat
uçan-arabalar-2
Teknoloji 17 0

Uçan Arabalara Hazır Mısınız?

Uçan arabalar yolda!

11 yıl önce tamamen trafik sorununu ortadan kaldırmak ve uçan arabalar geliştirmek için bir grup teknik bilimler öğrencisi tarafından kurulan Terrafugia 11 yıldan beri uçan araba teknolojisi için araştırma ve geliştirme yapmaktaydı.

uçan-arabalar-1

Bu yıl ise belkide dünyanın en sağlam arabalarını üreten ürettiği arabaların sağlamlığı ile bilinen dünya otomotiv devlerinden olan volvo tarafından satın alındı.

Ve çağımızın en büyük amaçlarından biri olan uçan araba hayalini gerçekleştirmek için çalışıyorlar.

Lakin şuan ki teknolojiye göre o hayalimizdeki uçan arabalar şuan için uzak bir hedef tabi teknoloji bir anda gelişiyor ne olacağını tam bilemeyiz ama hayalimizdeki tam olarak hayalimizdeki uçan arabalar şuan için baya uzak bir teknoloji gibi gözüküyor.

Terrafugia kuruluşundaki tek amaç arabaları uçura bilmek ve hatta uçan arabaları yapmışlar ama tam hayalimizdeki gibi değil ve ürettikleri prototip araçlar 2009 yılından beri geliştirilmekte ve test edilmekte.

Uçan-arabalara-hazırmısınız

Firmanın modellerin’den bir tanesi ise kanatlarının gizlenme özelliği olan ve pervana ile çalışan Transition şuan için kullanılmakta ABD’de kurallara uyum sağlayan ve ilk uçan arabalar’dan biri olmayı başarmış bir araç. Ve  279.000 dolar fiyatına sayısı azda olsa satışmış durumda.

Cidden uçan bir otomobil

Hayalimizdeki uçan araban kastım hani bilim kurgu filmlerinde jet motorlar ile veya uçak şekline dönüşerek uçan arabalardan bahsediyorum. Firma arabaları ne kadar bilim kurgu filmlerindeki araçlara benzetmeye çalışsa da bir yerden öteye gidilemediğini söylemekte yani şuan ki teknoloji ile öyle.

 

Okumak İstermisin:   Deep Web Nedir? Dark Web Nedir? Videolu Anlatım

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir