Kapat
Deep-Web-Nedir-Dark-Web-Nedir
İlginç Bilgiler 1.855 0

Deep Web Nedir? Dark Web Nedir? Videolu Anlatım

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere DeepWeb ve DarkWeb’den bahsedeceğim yeni makalelerden haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

Deep Web’e Nasıl Girilir Videolu Anlatım 2017 Adlı Makelemi Okumak İçin Tıklayın

TOR Browser Nedir? TOR Ağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Deep Web Katmanlar Teorisi Ve Özellikleri

Deep Web Nedir?

Deep Web’in Türkçe karşılığı derin internet demektir. internetin karanlık yüzü, saklı internet, gizli internet tabirleri de kullanılmakta ama en doğrusu derin internet‘dir. Çoğunuzun bildiği üzere açılan yeni bir site hemen arama motorları tarafından fark edilir. Yani sitenizi açtınız Google eklediniz yandex’e eklemediniz ama yandex de sitenizi fark eder bu sanal botlar sayesinde gerçekleşir eğer sitenizin indexlenmesini engellemezseniz tüm arama motorları sitenizi fark edecektir. Deep Web deki siteler ise arama motorları tarafından fark edilmez indexlenmez.

Görüntü 1 Görüntü 2

Bir nevi internetin arka sokağı da diyebiliriz aslında.

Rivayetlere göre Deep Web’in toplam internetin %96 sını oluşturduğu söylenir. diğer kalan %4 lük kısım ise bizim kullanmakta olduğumuz google, facebook gibi sitelerin her kullanıcının erişebildiği inernetin yüzeyi diyebileceğimiz yerdir.

Deep Web yüzdesi

Peki Deep Web’in içeriği nedir neler bulunur bu karanlık ve derin bölümde.

Şöyle diyeyim aklınıza illegal olarak ne geliyorsa bur da bulunur. Genel olarak şunların bulunduğundan söz edilir.

Devlet Arşivleri, Çocuk Pornoları, Silah Kaçakcıları, İnsan Kaçakcıları, Terör Örgütleri, Usta Hackerlar, Kiralık Katiller, Uyuşturucu Kaçakcıları, Devlet Arşivleri, Gizli Belgeler, Wikileaks Belgeleri, Gizli Deneyler, Gizli Projeler vs vs.

Deep Web Görüntü 3

Yani illegal bir sürü içerik ve bizden insanlardan saklanan bir sürü içerik mevcut bu derin internet’te. Peki Deep Web’e girmek yasak mıdır suç teşkil eder mi. Deep Webe girmek yasak değildir ama illegal bölümlere girmek yasaktır genel olarak’da Deep Web illegal içeriklerden oluşmaktadır ama Deep Webe girmek suç teşkil etmez tabi ben araştırmalarıma göre böyle biliyorum.

Okumak İstermisin:   Blog Açma Rehberi - Wordpress Kurulumu

Ve Deep Web katman katmandır yani bir bölümden oluşmamaktadır  katmanlardan oluşmaktadır bir sonraki makalemde Deep Web katmanlarından bahsedeceğim.

Deep Web Katmanları

Dark Web Nedir?

Dark Web’i Deep Web’in bir alt katmanı olarak nitelendirebilir. Yani internetin dibi gibi bir tabir geçiyor aklımdan. Dark Web Deep Web’in illegal içeriklerinin barındığı bölüme verilen bir ad da diyebiliriz.

Deep Web Ve Dark Web

Sorularınızı ve merak ettiklerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir