Kapat
Deep-Web-Katmanları
İlginç Bilgiler 2.920 0

Deep Web Katmanlar Teorisi Ve Özellikleri

[sg_popup id=”1″ event=”onload”][/sg_popup]Merhaba arkadaşlar bir önceki makalemde sizlere Deep Web den bahsetmiştim bu makalemde de sizlere Deep Web’in katmanlar teorisinden bahsedeceğim.

Deep Web Nedir? Dark Web Nedir?  Adlı Makalemi Okumak İçin Tıklayın

Deep Web’e Nasıl Girilir Videolu Anlatım 2017

TOR Browser Nedir? TOR Ağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Bildiğiniz üzere bir önceki makalemde internetin Deep Web’in katmanlardan oluştuğunu söylemiştim ve toplam 8 katmandan oluşmaktadır gelin o katmanlara bir göz atalım.

Deep Web yüzdesi

Seviye 0 (Common Web)

Gündelik olarak kullandığımız interneti oluşturan katmandır.

Seviye 1 (Surface Web)

arama motorları

Yüzey internet (İnternetin Yüzeyi) ulaşmak için arama motorları kullanılır arama motorlarına bazı sorgular girmeniz gerekir google, yahoo, bing gibi. Access veri tabanları, Temp mail hizmetleri, DNS sorgulama hizmetleri gibi bu tür hizmetlerin verildiği katmandır.

Seviye 2 (Bergie Web)

vpn

Adı yalnız internet olarak geçer. Bu seviye de ise arama motorlarının sonuçlarını kitlediği siteler, FTP serverlar, indexlenmeyen adult filmler yer almaktadır. Ulaşmak için arama motorlarında biraz daha detaylı sorgular yapmak zorundasınız genellikle bu seviyeye giren siteler arama motorları sonuçlarında en son sayfalara atılmaktadır. Bu seviye normal yollar ile erişebileceğiniz son seviyedir.

Bundan Sonraki Katmanlara Erişmek İçin Proxy Kullanmanız Gerekir.

Seviye 3 (Deep Web)

Deep Web’in başlangıç seviyesidir ve iki katmana ayrılmaktadır.

a)Proxy Seviyesi

proxy

Henüz .onion uzantılı sitelerin bulunmadığı fakat illegal olan her çeşit içeriğin ve sitenin bulunduğu seviyedirArama motorları tarafından genelde indexlenmezlerPek çoğu sunucu kullanır içlerinde PHP kodlama siteleri bulunur bu seviyenin içeriklerine örnek vermek gerekirse İllegal olan her şey, adult filmler, hackerlar ve hacker grupları, virüsler, script kiddieler, ünlülerin özelleri ve değişik türden videolar bu katmanda yer almaktadır.

Bundan Sonraki Katmanlara Erişmek İçin TOR Kullanmak Gerekir.

Okumak İstermisin:   Yerli Kripto Para Birimi Sikke (SKK) Nedir?

b)TOR Seviyesi

tor

.onion uzantılı sitelerin işin içine girdiği seviyedir siteler genellikle kişisel sunucularda barınmaktadırBu seviyenin içerikleri ise ELİZA dataları, hacklenen sunucuların bilgileri, data(veri) tüccarları, gizli devlet belgeleri, wikileaks belgeleri, devlet sırları satan tüccarlar, terör örgütleri, silah tüccarları, insan tüccarları, bomba silah yapım eğitimleri, federal bilgiler, istihbarat sırları, illegal bilimsel araştırmalar, bilim adamları, shell network, assembly programcıları, usta hackerlar, microsoft gizli ağ bilgileri vb içeriklerin bulunduğu genelde html kodlama ile oluşturulmuş sitelerde ve kişisel sunucularda barınır.

Seviye 4 (Charter Web)

Ayrıcalıklı Deep Web Seviyesi

Bu seviyeye ulaşmak bundan önceki seviyelere ulaşmak kadar kolay değildir fakat olur da ulaşmayı başarırsanız size büyük getirisi olacaktır bu seviyede ikiye ayrılır.

a)TOR Seviyesi

tor

Erişebilmeniz için sadece Tor Browser kullanmanız yeterlidir. Bu sevinin içerikleri ise gizli şirket ve piyasa bilgileri, önceden belirlenmiş milyonluk bahis sonuçları, bilyon dolarlık satışlar, dünyaca ünlü silah kaçakçıları, tank – füze- savunma sistemi satışları, yasaklanmış filmler – videolar – kitaplar – müzikler, üst düzey görevlerde bulunan devlet casusları, önemli ses kayıtları, paralı askerler, paralı ordular, paralı özel timler, kara kutular, aşırı illegal ve yasaklanmış adult içerikler, devlet görevlilerinin seks kasetleri, detaylı gizli wiki ansiklopedileri, insan ticareti, uyuşturucu ticareti, yasaklanan kimyasalların ve ilaçların ticareti, kan bankalarından kaçırılan kanların ticareti, çocuk *****ları, yamyamların – vampirlerin öldürmek için insan arayışları, illegal deneyler için insan denek aranması, sniperlar, mafyalar, pedofoliler gibi şeyler bulunmaktadır. Bu seviyenin genelide .onion uzantılı sitelerden oluşmaktadır ve tehlikeli seviyelerden dir.

Bundan Sonrası İçin Kapalı Erişim Gerekmektedir.

b)Özel Erişim Seviyesi (Closed Shell System)

closed shell system

Ulaşması aşırı zordur şuana kadar ulaşılmış en tehlikeli seviyedir diyebiliriz. Closed Shell System adı verilen bir ulaşma yöntemi ile ulaşılmaktadır bu seviyenin içeriklerinden bahsedeyim. Yapay zeka ile ilgili her şey, GGGEQP işlemcileri, Tesla’nın planları, kristalize güç, hava durumunu değiştiren cihazlar, HAARP projeleri, Atlantis’in yeri ve ve Atlantis hakkında gizli araştırmalar hatta bulunduğu yerin detaylı konumları, özel üretim motorların planları, masonlar, illüminati, gizli algoritmalar ve hesaplamalar, terör ağı, cinayet ağı, uyuşturucu ağı, insan ticaret ağları, süper bilgisayarlar, yapay zekalar gibi bu liste uzar da uzar. Bu seviyenin genelinde bilim adamları bulunur sitelerin tamamı kişisel sunucular da yada özel üretim gizli sunucular da bulunur. Bu seviyede dünyayı değiştirecek ispatlanmış şeyler, deneyler bulunduğu söylenir ulaşmak için normal bilgisayar ve internet teknolojisi yetersiz kalır.

Buraya Kadar Bahsettiğim Seviyeler %80’ini Oluşturuyormuş Gelelim %20’sine.

Okumak İstermisin:   RowBlockChain Nedir?

Buradan Sonrasına Erişmek İçin Kuantum Teknolojisi İle Çalışan Bilgisayarlar Ve İnternet Gerekiyormuş.

Seviye 5 (Marianas Web)

mariana

Adını dünyanın en derin çukuru olan mariana çukurundan almıştır. Seviyeye ulaşmak için şuan ki teknoloji yetersiz  durumdadır. İçerisindeki sitelerin dünyayı değiştirecek bilgiler barındırdığı söylenir. Yüksek teknolojiye sahip AR-GE Laboratuvarlarında bulunan bilim adamlarının bu seviyeye ulaştığını ve bilgi paylaşımı yaptığı söylenmektedir.

Seviye 6 (İsim Yok)

seviye 6 için görsel

Hakkında hiç bir şey bilinmemekte ama tek bilinen şey en tehlikeli seviye olduğudur.

Seviye 7 (The Fog/Virus Soup)

virus soup

Savaş bölgesi olduğu söylenir teknoloji geliştiğinde 8. seviyeye kimse çıkmasın diye savaşacaklarmış tabi o zamana kadar kıyamet kopmazsa :D.

Seviye 8 (The Primarch System)

seviye 8 için

Direk erişime açık olmadığını söylüyorlar kimsenin tam olarak bilmediği bir Primarch system tarafından kontrol edilmekteymiş sistem 2000’li yılların başında tesadüfen keşfedilmiş. Sistemin tepkisiz ve tüm internete değiştirilemeyen rastgele komutlar gönderdiği söylenmekte ve internetin son katmanı olarak bilinir.

Sorularınızı ve merak ettiklerinizi yorum atarak sorabilirsiniz.

 

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir