Kapat
Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım
İnternet 990 0

Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

bitcoin üretimi nasıl yapılır

Evet bu seneye damgasını vuran bitcoin şuan 8 bin 200 dolara ulaşmış durumda geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili bir makale yazmıştım isterseniz Biri Bitcoin’i Durdursun adlı makalemi okuyabilirsiniz. Bitcoin hakkında zaten detaylı bilgiler paylaştım ve makalemde bitcoin üretimini ayrı bir makalede detaylı bir şekilde ele alacağımı belirttim ve bu makaleyi okumadan önce Bitcoin Hakkında Her Şey adlı makalemi okumanızı tavsiye ederim.

Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır?

evde bitcoin üretimi

Bitcoin madenciliğine hazır mısınız nedir bu bitcoin madenciliği? Öncelikle şöyle kısa bir giriş yapayım

Bitcoin üretim işine bitcoin madenciliği(mining) adı veriliyor. Yani madencilik yaparak para üretiyorsunuz aslında tam olarak böyle değil.  Çünkü bitcoin’in bir merkezi olmadığı için dolayısıyla bir merkez tarafından yönetilmediği için bitcoin kullanılan her sistemde bu süreci gerçekleştirmek için birinin sistemi kontrol gibi bu tür işleri bir bedel karşılığında yapması gerekmekte ve işte tam olarak bu işi yapanlara madenci denmekte.

aslında şuan bitcoin almış başını gidiyor sizde bitcoin kazanarak zengin olmayı amaçlıyorsunuz ama bence kendi görüşüm bu iş için biraz geç kaldınız çünkü zaten bu yıl içerisinde dahada çoğalan bitcoin madencileri oldu siz bu iş için biraz geciktiniz yani ama denemekte fayda vardır değil mi?

Neyse siz bu işe kalkışacaksınız  galiba ama şunu da bilin ki bu işe kalkışmadan önce bilgi birikiminin yanında cidden iyi bir bilgisayar sistemine sahip olmanız gerekiyor. Çünkü kömür madeni gibi toprağın altında değil bir nevi bilgisayarın içinde kazı yapıyorsunuz bu benim düşüncem tabi. Yani demek istediğim bu işi bilgisayarınızın donanımları ile yapıyorsunuz önceden CPU ile yani işlemci ile yapılan madencilik şuan yerini ekran kartı yani GPU madenciliğine kaptırmış durumda. Yani sizin bir MSİ titanınız var ise bitcoin madenciliğiniz daha verimli olur hatta ve hatta bu bitcoin madenciliği için özel olarak üretilmiş cihazlar bile var alabilir veya kiralayabilirsiniz.

Okumak İstermisin:   SEO Hakkında Doğru Olarak Bilinen Yanlış Bilgiler

Cloud Mining

cloud mining

Yani günden güne zorlaşmakta olan madenciliğe dünyanın her yerinden her gün yeni madenciler katılıyor ve cidden mükemmel cihazlar ile bu işe başlıyorlar. Ve çoğu kişide kendi üretmek yerine Cloud mining yani bulut madenciliğine baş vurmakta yani ücretini ödüyorsunuz donanımı kullanıyorsunuz.

bu sistemin başında da baştaki firmalar

  1. HashFlare
  2. Genesis Mining
  3. Ethtrade (Ethereum ile değerlendirme yapar)

sorularınızı ve merak ettikleriniz yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir