Kapat
Bir Birinden Kullanışlı 10 İnternet Sitesi
İnternet 66 0

Bir Birinden Kullanışlı 10 İnternet Sitesi

Evet önceden çoğu şey için mesela örnek vereyim converter(dönüştürcü) için program indirirdik videoyu ses dosyasına çevirmek resim formatlarını değiştirmek için programlar indirirdik ama hepsini artık şuan internet üzerinden siteleri kullanarak yapabiliyoruz bende sizin için bu tür siteleri derledim.

1)Yotube’daki videoları mp3’e dönüştürebilirsiniz

flvto
http://www.flvto.biz/tr/ web sitesini kullanarak youtube’da dolaşırken beğendiğiniz müzikleri direkt olarak mp3 formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2)Program kullanmadan dosyalarınızın formatını değiştirin

online converter

https://www.online-convert.com/ web sitesini kullanarak ses, video, resim, belge vb bir çok dosya türünün formatını değiştirebilirsiniz.

3)Fotoğraflarınızın çözünürlüğünü ayarlayın

let's enhance

https://letsenhance.io/ web sitesini kullanarak resimlerinizin görüntüsünü aşırı şekilde bozmadan büyütebilir veya küçültebilirsiniz.

4)Dosyalarınızı internet üzerinden kolayca paylaşın

send firefox

https://send.firefox.com web sitesine sürükle bırak yaparak büyük dosyalarınızı paylaşabilirsiniz sürükle bırak linki al paylaş bu kadar basit.

5)Dünyadaki bütün saatlere erişme imkanınız var

timeanddate

https://www.timeanddate.com/ sitesini kullanarak bütün dünya saatlerini takip edebilirsiniz.

6)Virüs programı kullanmadan dosyalarınızda virüs taraması yapabilirsiniz

virüs total

https://www.virustotal.com/#/home/upload sitesini kullanarak dosyalarınızı ve url adreslerini taratarak virüs kontrolü yapabilirsiniz.

7)Site aktif mi yoksa kapalı mı kontrol edebilirsiniz

down for everyone or just me

http://downforeveryoneorjustme.com sitesini kullanarak mesela bir siteye giremiyorsunuz bu siteye girerek sadece sizin mi yoksa herkesin mi siteye giriş yapıp yapamadığını kontrol edebilirsiniz.

8)Gifler hazırlayabilirsiniz

giphy

https://giphy.com/create/gifmaker sitesini kullanarak program indirmenize gerek kalmadan gifler oluşturabilir paylaşabilir veya indirebilirsiniz.

9)En doğru renk seçimini yapabilirsiniz

palette geenerator

http://palettegenerator.com sitesini kullanarak her ne iş ile uğraşıyorsanız uğraşın istediğiniz renkle uyumlu renkleri öğrenebilirsiniz.

10)Programa gerek kalmadan ses kaydı yapabilirsiniz

clyp

https://clyp.it/ sitesini kullanarak her hangi bir ses kayıt programına ihtiyaç duymadan sesinizi kaydedebilirsiniz ve sitenin içinde bulunan kayıtlı sesleri de kullanabilirsiniz.

Makalemi beğendiyseniz beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

Okumak İstermisin:   Blog Açma Rehberi - Wordpress Kurulumu

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir