Kapat
Blog yazarak para kazanma
Blogger 17 0

Blog Yazarak Para Kazanma (Güncel)

Önceki yıllarda blog yazarlığının yeni yeni tanınmaya başladığı yıllarda insanlar bu işi genel olarak günlük tutmak kişisel fikirlerini paylaşmak için yapıyorlardı. Bunun aksine’de çoğu insanlar bu işin internetten para kazanmak için en mantıklı kişisel girişim olarak görüyorlardı. Blog yazarlığının yüksek kazanç sağlamasının sebebi ise google ve diğer arama motorları tarafından klasik web sitelerine oranla daha çok değer verilmesidir. Blog’ların böyle değerli olmasının sebebi ise sürekli olarak yeni bilgiler paylaşılması ve kişisel fikirlerin paylaşıldığı için özgün olmasıdır.

Şimdi geçelim blog yazarak nasıl para kazanabiliriz.

1. Adsense reklamı alarak para kazanma

Blog yazarak para kazanmanın ilk yolu tabi ki reklam almak bunun için en el verişli reklam firması Google Adsense’dir tabi ki adsense alternatifi bir çok reklam firması var ama en çok kullanılan ve en güvenilir olanı Google’ye ait olan Adsense’dir Adsense sitenize uygun reklamlar sağladığı için tıklanma oranları baya bir yüksektir tabi ki Adsense’ye kabul edilmek için blog’unuzun içerikleri güncel kaliteli ve özgün olmalıdır tabi ki ziyaretçi sayısını da unutmamak gerek ve bunun için sadece organik hit geçerli yani google’den veya diğer arama motorlarından aldığınız sayıdır sosyal ağlardan gelen ziyaretçiler değil.

2. Blog üzerinden satış ortaklığı yapmak

Aslına bakarsanız blog yazarlığı ve satış oraklığı sistemi birlikte kullanıldığında internetten para kazanmanız çok daha rahat hala geliyor ve kazandığınız miktar baya bir artıyor ve bu sistemi kullanmak için binlerce kişiye ulaşmanıza dahi gerek yok yani günlük 1000 in üstünde tekil ziyaretçi alan bir blogunuz olsa bu sayede tahminimce 1000-2000 lira arası kazanabilirsiniz.

Şimdi bu iki konuda anlaştığımızı varsayarak sırasıyla yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

1. Kazanç potansiyeli olan bir blog konusu belirlemek

Okumak İstermisin:   Bitcoin Hakkında Her Şey!

İlk önce blogunuz üzerinde hangi kategorilerde paylaşım yapacağınıza karar verin. Blog yazarlığı ve satış ortaklığını ayna anda kullanacağınız bir girişimde asla genel olarak blog yazmayınız. Bunun sebebi ise on binlerce ziyaretçi bile alsanız potansiyel müşteriye ulaşamadıkça bu girişimde para kazanabileceğinizi pek düşünmüyorum.

Bu girişimin amacı doğrudan ziyaretçilere aradıklarını vermek. Satış ortaklığı yaparken önce müşteri gibi düşünün ziyaretçilerinize aradıklarını vermediğiniz sürece bu girişimden para kazanamazsınız.

2. Platform belirlemek

Blog konusunu belirledikten sonra işimiz zaten kolay blogger, wordpress, tumblr, blogcu gibi bir çok ücretsiz blog platformunu kullanarak hiç masrafa girmeden blog yazmaya başlayabilirsiniz.

Masraf istemiyorum diyorsanız blogger’i kullanmanızı tavsiye ederim çünkü google bünyesinde barınan bir platform olduğu için diğer sitelere göre google’nin torpilinden olsa gerek daha hızlı index alıyorlar ve adsense tarafından daha çabuk onay alıyorlar ve üstelik blogger üzerinden kendi domaininizi alarak bedava hosting sahibi de olabilirsiniz.

Eğer ki ben bu işi yapacaksam profesyonel bir şekilde yapayım diyorsanız birazcık masrafa girmek zorundasınız ve bu alanda ise WordPress kullanmanızı tavsiye ederim çünkü açık kaynak kodlu olması sayesinde bir çok kişi tarafından tema ve uygulamalar geliştirilmektedir ve WordPress SEO açısından en iyi olanıdır.

3. Kaliteli ve özgün içerikler hazırlamak

Tabi ki bu işi yapacaksanız başka bloglardan sitelerden kopyalayıp yapıştır yapmayınız arama motorlarının istediği kaliteli ve özgün içerik eğer içerikleriniz kaliteli ve özgün olursa blogunuz google ve diğer arama motorları için daha kıymetli olacaktır.

4. Blogunuzu duyurmak için tanıtım yapmak

İlk önce blogunuzu içerik açısından zenginleştirin ve Sosyal medya, forumlar, ilan siteleri, diğer bloglar gibi bir çok alanda blogunuzu tanıtarak google’da yükselebilirsiniz ve ziyaretçilerinizi arttırabilirsiniz.

Okumak İstermisin:   İnternetten Para Kazanma Yolları.

 

 

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir