Kapat
whatsapp konum paylaşımı nasıl yapılır
Android 880 0

WhatsApp’ta Gerçek Zamanlı Konum Nasıl Paylaşılır

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a geçtiğimiz günlerde gerçek zamanlı konum paylaşma özelliği gelmişti tam olarak bulunduğunuz konumu arkadaşlarınızla paylaşma imkanı sunan bu özellik güvenliğiniz içinde bence etkili bir özellik olacaktır haydi anlatıma geçelim.

whatsapp konum gönderme 1

Gerçek zamanlı konumuzu istediğiniz bir arkadaşınıza göndermek için öncelikle konum gönder butonuna tıklayınız. Açılan pencerede mevcut konumu paylaş butonuna tıklayıp çıkan ekranda devam butonuna tıklamalısınız.

konum-suresi-belirleme

Konumunuzun ne kadar süre izlenmesini istiyorsanız sonraki ekranda 15 dakika, 1 saat ve 2 saat olarak seçim yapabilirsiniz. Eğer arkadaşınıza her hangi bir mesaj vermek istiyorsanız yorum ekle kutusunu doldurabilirsiniz yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi konumumuzu anlık izlenecek bir şekilde paylaşmış olduk. Konumuzu gönderdiğiniz arkadaşınız bağlantıya tıklayarak anlık olarak nerede olduğunuzu takip edebilir.

canli-konum-paylasimini-durdur

Belirlediğiniz zaman dolmadan paylaşımı kapatmak istiyorsanız gönderdiğiniz mesajın altındaki paylaşımı durdur butonuna tıklayarak durdurabilirsiniz. Böylece karşıdaki kişi konumuzu izleyemeyecektir.

Sizce bu özellik nasıl yorumlarda paylaşırsanız mutlu olurum ve ayrıca sorularınızı veya merak ettiklerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Sizce Bu Özellik Nasıl?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

 

Okumak İstermisin:   Sitemap (Site Haritası) Nedir? Ne İşe Yarar?

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir