Kapat
Sosyal Medyanın Sitemize Etkisi
Android 780 0

Sosyal Medyanın Sitenize Etkisi

Hepinize selamlar dostlar yine bir kez daha sosyal medyanın gücü adına diyoruz ve sosyal medyanın sitelerimiz üzerindeki etkisine bakıyoruz hadi başlayalım.

1)Sizi Marka Yapar

Tam olarak nasıl açıklayacağımı bilemiyorum ama şöyle diyeyim hitinizi ziyaretçilerinizi arttırır ve bunu yanında yüksek beğeni ve takip sayısını da katarsak buda belli bir noktadan sonra sizi markalaşmaya doğru çıkarır yani biri sosyal medyada veyahut googleda dolaşırken sizin sitenizi görürse ben bu siteye daha öncede girmiştim der ve sizin sitenizi seçer.

2)Ziyaretçi Artışı

Yani düşünsenize sosyal medyada atıyorum facebook sayfanızda 500 bin beğeni var sitenizde yayımladığınız şeyi sayfanızda paylaşıyorsunuz e buda normal olarak size extra ziyaretçi demektir.

3)Alexa Sıranızı Etkiler

E normal olarak ne kadar çok kişi sitenize girerse alexa sıranızda o kadar çok düşecektir ve sosyal medyanın alexa sıranızda ki etkisi de baya bir büyüktür yani.

4)İndex Hızında Artış

Yeni yayımladığınız içeriğin adresini eğer sosyal medya hesaplarında paylaşırsanız index hızında bir artış fark edeceksiniz inanmıyorsanız deneyin ve görün ;D.

Ek olarak

Yani tamam sosyal medya demiş olabilirim ama sadece facebook twitter demiyorum bakın şimdi ben biraz sayayım google + var mı var, linkedin var mı var, pinterest var mı var, reddit var mı var, tumblr var mı var, hatta ve hatta forumlar var mı var daha bir çok sosyal medya var mesela yazar kafaye kayıt olabilirsiniz oda blog yazılarınızı paylaşmak için mükemmel bir sistem.

Evet makalem bu kadardı okuduğunuz için teşekkürler sorularınız ve merak ettikleriniz varsa sizleri hemen yorum kısmına alayım bey efendi veya hanım efendi.

Okumak İstermisin:   Google'ın Yeni İşletim Sistemi "Fuchsia"

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir