Kapat
Root Yetkisi İle Çalışan Muhteşem Android Uygulamaları
Android 859 2

Root Yetkisi İle Çalışan Muhteşem Android Uygulamaları

Root Hakkında Detaylı Bilgi İçin Root Rehberi Adlı Videomu İzleyebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere root yetkisi ile çalışan ve müthiş işlere yarayan android uygulamalarından bahsedeceğim hadi başlayalım.

1.SuperSU

supersu

Root denilince ilk akla gelen uygulama olsa gerek genelde root işlemini yaptıktan sonra otomatik olarak yüklenir sakın bu ne deyip de silmeye kalkmayasınız ha çünkü bu uygulama hangi uygulamalara root yetkisi verecekseniz onu kontrol etmenize yaramaktadır yani baya önemlidir.

İNDİR

2.BusyBox

busybox

Terminal emülatöre yazdığınız kodların çalışmasını sağlar yani bu uygulama yok ise terminal emülatörü kullanamazsınız.

İNDİR

3.Greenify

greenify

Telefonunuzun arka planında sinsice çalışıp sürekli bataryanızı tüketen uygulamaları tek dokunuşla kapatmanızı sağlar yani baya işlevsel bir uygulamadır.

İNDİR

4.Titanium Backup

titaniumbackup

Android için tartışmasız en iyi yedekleme uygulamasıdır hiç uzatmadan şöyle söyleyeyim telefonunuzdaki her şeyi yedekleyebilir.

İNDİR

5.AppMgr III (App 2 SD)

appmgr

Yine çok muazzam bir uygulama bilirsiniz ki google playden yüklediğimiz uygulamalar direkt olarak telefonun hafızasına yüklenmektedir bu uygulama sayesinde uygulamaları hafıza kartına yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

İNDİR

6.GMD GestureControl

gmdgesturecontrol

Yine olağan üstü bir uygulama ben kendimde kullanırım ve çok beğeniyorum bu listedeki çoğu uygulamayı kullanıyorum şahsen bu uygulama ise ayarladığınız şekiller doğrultusunda telefonu ekrana şekiller çizerek kontrol etmenizi sağlıyor mesela m harfini menüye girmek için mi atadınız ekrana m harfini çizerek direk menülere ulaşabilirsiniz tabi ki bunu yapmak için uygulamaya girmenize gerek yoktur uygulama arka planda çalışmaktadır.

İNDİR

7.Swapper For Root

swapperforroot

Bu uygulama ise hafıza kartınızı ram olarak kullanmanıza yarayan bir uygulamadır yani eğer ki raminiz yetersiz ve arttırmak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz uygulamanın yüksek performansta çalışmasını istiyorsanız class 10 hafıza kartları ile kullanınız.

İNDİR

8.Battery Calibration

Okumak İstermisin:   AMP'yi sitemize nasıl kurarız?

Battery Calibration

Telefonun rootladıktan sonra telefonunuzun şarjının çabucak bittiğini görebilirsiniz bu uygulama bataryanızı kalibre ederek bataryanızın ömrünü uzatır.

İNDİR

9.Root Explorer

Root Explorer

Root explorer kesinlikle kullanmanız gereken bir uygulama çünkü bu uygulama sayesinde telefonunuzun içinde ki bütün dosyalara erişebiliyorsunuz örnek vermek gerekirse sistem dosyaları, açılış sesleri, açılış resimleri, kapanış sesleri vs vs.

İNDİR

10.ROM ToolBox Pro

ROM ToolBox Pro

Telefonumu rootladım üstüne custom rom yükledim ve hala bu uygulamalar bana zevk vermedi diyorsanız bu uygulama ile direkt olarak telefonunuzun görünümü baştan aşağı değiştirin.

İNDİR

11.Root Call Blocker

root call blocker

Bu uygulama ile sizi rahatsız eden numaraları hiç bir bildirim dahi almadan engelleyebilirsiniz ve daha bir çok özelliğe sahiptir.

İNDİR

12.Memory Booster

Memory Booster

Raminiz yetersiz mi geliyor telefonunuz kasma mı yapıyor o zaman bu uygulama ile telefonunuzun performansını arttırın.

İNDİR

13.DoridWall

DroidWall

DroidWall adlı bu mükemmel uygulamamız telefondaki uygulamaların internet kullanımını yönetmenizi sağlayarak internetinizin hızlı bir şekilde bitmesini önler.

İNDİR

14.SCR Screen Recorder

scr screen recorder

Telefonda bir şeyler yaparken ekran videosumu çekmek istiyorsanız veya oyun oynarken herhangi bir şey yaparken o zaman bu uygulama tam size göre telefonda oyun oynarken bile ne işlevde olursanız olun ekran videosu çekmenize yarayan bir uygulama.

İNDİR

 

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

“Root Yetkisi İle Çalışan Muhteşem Android Uygulamaları” üzerine 2 yorum

  1. Hüseyin dedi ki:

    Faydalı bir yazı olmuş hocam fakat biraz daha genişletilebilir sanki.

    1. Halil Beycan dedi ki:

      Yakın zamanda kontrol edip güncellemeye çalışırım sağ ol dostum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir