Kapat
Google Sesle Komut
Android 3 0

Google’ın Sizi Dinlediğinden Haberiniz Var Mı?

Google’ın Sizi Dinlediğinden Haberiniz Var Mı?

Telefonunuzda bulunan sesli komut uygulaması ile google verdiğiniz her komutu kaydediyor ve silmiyor. Peki bunun bir çözümü var mı?

Çoğunuz Google’ın, e-posta hesaplarıyla entegre bir şekilde yapılan aramaların tarandığını ve herkesin tek tek takip edildiğini biliyordur.

Bir mikrofon tuşuna basarak veya ‘Ok Google’ diyerek Google uygulaması üzerinde aktif hala getirdiğimiz sesle kontrol özelliği sayesinde. Bu özelliği kullanan herkesin sesini kaydediyor. Tabi ki bunun yararı var Google’ın ses tanıma özelliğini iyileştiriyor fakat bir tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Yani Google Amca bütün arama geçmişimizi kaydede biliyor.

ok google

Peki Bunun Bir Çözümü Var Mı?

Tabi ki bu durumdan kurtulmanın bir çözümü var ve oldukça da basit. Google’ın Geçmiş Sitesine girip Ses ve Ses Etkinliği bölümüne girerek Google amcaya sorduğunuz her şeyi dinleyebilir ve silebilirsiniz. Söylediklerinizi tekrar kaydetmediğinden emin olmak istiyorsanız ayarları değiştire bilirsiniz.

Peki sizler sesli asistanlar hakkında ne düşünüyorsunuz bilgilerinizin kaydedildiği halde kullanmaya değer mi yorumlarda benimle paylaşırsanız sevinirim.

Okumak İstermisin:   Root Yetkisi İle Çalışan Muhteşem Android Uygulamaları

Halil Beycan {Halil Beycan}

İnternet dünyası ile haşır neşir olan VB.NET programla dilinde kendini sürekli geliştiren araştıran öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini sizlerle bloğunda paylaşan sizlerden biri olan bir blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir